Vaše dotazy

O ZNAČCE NOATON, OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ, DOPRAVA A PLATBA

Proč zrovna Noaton?

  • značka Noaton přináší nové multifunkční přístroje, které se na našem trhu vyskytují ve velmi omezené míře. Jedná se především o odvhlčovače, které zároveň mohou sloužit i jako čističky vzduchu. Dále se zaměřuje na ideální poměr cena/výkon, díky čemuž se jedná o velmi vhodné a ekonomické řešení do každé domácnosti.

Kde koupit produkty značky Noaton?

  • produkty značky Noaton můžete koupit u nás na e-shopu (zde), případně na e-shopu www.gavri.cz.

Je možné objednat zboží značky Noaton i do zahraničí?

  • po telefonické či e-mailové dohodě jsme schopni zboží odeslat i do zahraničí. Cena za přepravu bude individuální podle rozsahu objednávky a místa dodání.

Údržba čističek vzduchu a doporučení k používání

Kdy je vhodné používat odvlhčovač vzduchu?

  • odvlhčovače vzduchu je vhodné používat v případě, kdy máme v dané místnosti zvýšenou vlhkost vzduchu. Za to se obvykle považuje situace, kdy množství vodní páry obsažené ve vzduchu je vyšší než 60% relativní vlhkosti.

Jak odvlhčovače vzduchu pomáhají při alergii?

  • studie prokázaly, že pokud je vlhkosti vzduchu optimální, prospívá to lidskému zdraví. Za optimální hodnoty se považuje vlhkost v rozmezí 40-60% RH. V tomto prostředí se nejhůře daří různým mikroorganismům, jako jsou roztoči a plísně. Ty patří mezi nejrozšířenější alergeny na světě.

Jak často provádět údržbu přístrojů?

  • pro správný a hlavně efektivní chod přístroje je nutné pravidelně měnit filtry (jednou za 6-12 měsíců). Čas od času je také dobré zbavit přístroj nečistot tím, že jej povysáváme. Zvláštní péče by měla být věnována předfiltrům, které je možné opět povysávat vysavačem, nebo rovnou propláchnout vodou.

Mohu přístroj rozebrat v případě poruchy?

  • nedoporučujeme jakýkoliv zásah do přístroje, protože neodborným zásahem by mohlo dojít k jeho trvalému poškození celého přístroje. V případě jakéhokoliv problému se obraťte na naše technické oddělení